Translate

пʼятниця, 21 лютого 2014 р.

Налаштування централізованого логування із LogAnalyzer та Rsyslog

У цій статті я опишу установку та налаштування переглядача логів LogAnalyzer, Rsyslog-клієнта, який відсилатиме всі логи на віддалений Rsyslog-сервер, котрий в свою чергу буде писати їх в базу MySQL.

LogAnalyzer - веб-переглядач логів, що збирає системний демон rsyslog/syslog-ng, тобто виступає зручним фронендом.

У якості ОС я обрав Ubuntu 12.04. Адреси серверів:

192.168.1.51 (loganalyzer-mysql.ip) - rsyslog-сервер, на цьому ж хосту також буде проінстальовано LogAnalyzer

192.168.1.50 (loganalyzer-mongo.ip) - rsyslog-клієнт, що відсилатиме логи на хост  loganalyzer-mysql.ip

Налаштовуємо серверну частину, для чого додамо репозиторій від розробника Rsyslog:

# vim /etc/apt/sources.list
...
# Adiscon stable repository
deb http://ubuntu.adiscon.com/v7-stable precise/
deb-src http://ubuntu.adiscon.com/v7-stable precise/
...

# apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com AEF0CF8E
# gpg --export --armor AEF0CF8E | sudo apt-key add -

Звісно, що можна скористатись версією Rsyslog, що доступна в стандартних репозиторіях, проте в мене була наявна проблема із відкриттям 514 TCP-порту від користувача syslog.

Оновлюємо пакети та встановлюємо Rsyslog із певними додатковими пакетами, котрі надалі будуть необхідні:

# apt-get install rsyslog rsyslog-mysql mysql-server mysql-client

неділя, 9 лютого 2014 р.

OpenVZ Web Panel

Зовсім нещодавно я писав про OpenVZ віртуалізацію. І не те щоб мені було дуже потрібно, проте я випадково наткнувся на досить симпатичну веб-панель для управління контейнерами і вирішив її спробувати. Тож поділюсь рецептом налаштування OpenVZ Web Panel.

OpenVZ Web Panel - досить непоганий варіант управління OpenVZ-контейнерами, адже з ним відпадає потреба кожен раз логінитись по ssh задля створення нового контейнеру чи зміни параметрів існуючого. У OpenVZ Web Panel також є можливість клонувати чи бекапити діючу віртуальну машину в пару кліків, тобто управління сервером стає справді зручним і швидким.

Налаштування буде описано для дистрибутиву CentOS 6.5. Припустимо звісно, що сама віртуалізація вже налаштована і працює правильним чином. Тож самий час установити необхідні програмні пакети:

# yum install ruby-devel sqlite sqlite-devel ruby-rdoc
# yum install make gcc
# yum install lsb_release
# gem install sqlite3-ruby

Скачуємо і запускаємо скрипт інсталяції:

# wget -O - http://ovz-web-panel.googlecode.com/svn/installer/ai.sh | sh

неділя, 2 лютого 2014 р.

Віртуалізація з OpenVZ

Віртуалізація дуже актуальна тема, адже дозволяє більш раціонально використовувати ресурси серверу. Дещо раніше я писав про віртуалізацію на базі KVM, що власне є технологією повної віртуалізації, на відміну від OpenVZ, про яку і піде далі мова.

OpenVZ — це реалізація технології віртуалізації на рівні операційної системи, яка базується на ядрі Linux. OpenVZ дозволяє на одному фізичному сервері запускати безліч ізольованих копій операційної системи, так званих контейнерів (Virtual Environments, VE).

Оскільки OpenVZ базується на ядрі Linux, в ролі «гостьових» систем можуть виступати тільки дистрибутиви GNU/Linux. Проте віртуалізація на рівні операційної системи у OpenVZ дає також і певні переваги, а саме: зручність у адмініструванні, щільніше розміщення віртуальних контейнерів в хост-системі (що зазвичай позитивно відображено на вартості VPS-хостингу), і дещо кращу продуктивність в порівнянні з технологіями повної віртуалізації.

Звісно, що і недоліків достатньо. Головний із них, що на відміну від KVM, модулі OpenVZ не входять у ванільне ядро, тому для фунціонування останнього необхідне окреме ядро і версія його далеко не остання. На момент публікації цієї статті, остальна стабільна версія - 2.6.32-042stab084.14. Із цього по-суті випливає, що хост-системою на OpenVZ може виступати не кожен дистрибутив, а лише з ядром біля 2.6.32 версії. Тому скажімо OpenVZ-ядро під Ubuntu 12.04 LTS навряд заведеться (що я вже спробував), адже ядро тут версії 3.8.0. Але не все так погано, адже для RedHat 6 (CentOS 6, Scientific Linux 6) та Debian 7 "Wheezy" все просто інсталюється і ці дистрибутиви офіційно підтримуюються Parallels.

Наступний недолік в тому, що всі контейнери працюють під одним ядром, тобто ядром хост-системи, і додати необхідний модуль ядра вже буде не так просто, як у випадку з технологіями повної віртуалізації. Тому з цим необхідно буде змиритись на самому початку.
Про певні інші недоліки та переваги можна прочитати тут.

Теорія без практики – мертва, тож самий час описати установку і налаштування хост-системи для OpenVZ. У якості хост-системи я обрав CentOS 6.5 (необхідно лиш попередньо не забути перевірити наявність правил iptables). Додаємо репозиторії для установки ядра OpenVZ та утиліт для роботи із контейнерами:

# wget -P /etc/yum.repos.d/ http://ftp.openvz.org/openvz.repo
# rpm --import http://ftp.openvz.org/RPM-GPG-Key-OpenVZ